Interesantas darba tehnikas darba lapām

Reizēm ar to, ka piedāvājam bērnam dažādas drukātās darba lapas un krāsainos zīmuļus, ir par maz. It īpaši, ja bērns ir aktīvs un darba lapas nav bērna pirmā izvēle. Papildus motivācijai, sīkās motorikas attīstībai un garlaicības kliedēšanai iesaku dažādas darbošanās tehnikas, kā radoši un interesanti darboties kopā ar bērnu un iepazīt burtus, izmantojot darba lapas:

 1. Plastilīns

Izmanto plastilīnu darba lapu pildīšanai – bērns izveido no plastilīna bumbiņu, slieku vai jebkādu citu formu un uzspiež uz darba lapas, veidojot burta vai objekta formu. Izmantojot dažādas krāsas plastilīnus un formas, šādā veidā var aizpildīt arī dažādus uzdevumus darba lapās.

Ja mājās nav plastilīna, to var pagatavot kopā ar bērnu mājas apstākļos. Receptes plastilīna pagatavošanai internetā var atrast daudz un dažādas, bet mēs dalāmies ar savu izmēģināto recepti:

  • 1 glāze silta ūdens
  • ~2 glāzes miltu (miltu daudzums jāskatās pēc konsistences, mums aizgāja mazliet vairāk kā 2 glāzes)
  • 1 ēdamkarote augu eļļas
  • 1/2 glāze sāls
  • 1 ēdamkarote citronskābes (var arī nelikt, bet citronskābe plastilīnam rada asu garšu, tāpēc, ja satraucies par mutē likšanu, tad vairāk par 1x nogaršot negribēsies)
  • pārtikas krāsviela

Ūdenī iejauc sāli, citronskābi, lai izkūst, un pievieno miltus. Mīci līdz iegūsti viendabīgu masu. Ja masa ir ļoti lipīga, pievieno vēl miltus. Beigās pievieno eļļu un pārtikas krāsvielu, izmīci. Plastilīnu glabā ledusskapī noslēgtā traukā vai arī ietītu pārtikas plēvē, vai var ļaut arī sakalst.

 1. Pirkstiņzīmēšana

Pirkstiņzīmēšanas tehnikai var izmantot gan speciālas pirkstiņkrāsas vai parastās guaša krāsas. Galvenais uzdevums – otu vietā izmantojam pirkstus un plaukstu. Pirkstiņzīmēšanas procesā var piedāvāt darboties punktošanas tehnikā, ar krāsu punktiem aizkrāsot laukumus. Pirkstiņzīmēšana var izvērsties šmucīga, bet noteikti jautra un noderīga rokas muskulatūras attīstībai!

 1. Darbs ar vates kociņu

Šī tehnika maniem bērniem ļoti patīk, tāpēc iesaku uzreiz bruņoties ar veselu vates kociņu kastīti. Ar vates kociņu paņem krāsu un ar triepieniem, punktošanu un virpināšanu krāso, pilda uzdevumus vai pat mēģina rakstīt burtus.

 1. Aplicēšana

Aplicēšanai izmanto aplikāciju papīru vai, lai interesantāk – žurnālus. Ar pirkstiem plēš papīru un līmē uz darba lapām.

 1. Darbs ar švammīti (sūkli)

Švammi var sagriezt dažādās formās un izmantot zīmēšanai ar krāsām. Ar šo tehniku, protams, neizdosies paveikt rakstu darbus darba lapās, bet interesantā veidā krāsot un pildīt uzdevumus vai krāsot krāsojamajās lapās gan! Švammes vietā var izmantot arī dažādus dārzeņu vai augļu pusītes, vai citus dabas materiālus.

 1. PVA līme un sāls vai manna

Ar PVA līmi aizpilda laukumu, kuru vēlas izkrāsot, pa virsu ber sāli vai mannu, lieko nober nost. Ja izmanto sāli, to var izkrāsot ar akvareļu krāsām – ar otu viegli pieskaras sālim, lai krāsa izplūst.

Darba tehnika – plastilīns
Darba tehnika – plastilīns
Darba tehnika – pirkstiņzīmēšana
Darba tehnika – vates kociņi
Darba tehnika – aplicēšana

Raksti komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.